Ārkārtas fonds uzkrājumi: Izskaidrotie mīti un pamatfakti, ko Tev patiešām ir jāzina

Finanšu sagatavotības jomā pastāv daudzi mīti par steidzamās rezerves fondu ietaupījumiem. Tomēr skaidrība ir būtiska.

Šajā rakstā mēs atklājam šīs maldīgas priekšstatiem un sniedzam jums būtiskus ieteikumus, kā efektīvi pārvaldīt steidzamās rezerves fondu pasauli.

ADVERTISEMENT

Mīts #1: Jums ir nepieciešama tikai ārkārtas rezerve, ja dzīvojat pēc algu dienas

Šī apgalvojums ir nepaties tāpēc, ka neplānotas izmaksas var ietekmēt jebkuru personu, ne tikai tos, kuri dzīvo algu dienas re dienā. 

Ārkārtas situācijas, piemēram, medicīniskie rēķini vai automašīnas remonts var notikt neatkarīgi no finansiālās situācijas. 

Tāpēc ir būtiski, lai visiem indivīdiem būtu ārkārtas rezerve, lai izvairītos no finansiālās spriedzes neparedzamās situācijās.

ADVERTISEMENT

Piemēri par Negaidītiem Izdevumiem, Kas Var Rasties Neatkarīgi no Ienākuma Līmeņa

Negaidīti izdevumi var par neko pārsteigt, neatkarīgi no viņu ienākuma līmeņa. Šeit ir pieci bieži sastopamie piemēri:

 • Medicīnas Ārkārtas Situācijas: Medicīniskās ārkārtas situācijas, piemēram, slimnīcas uzturēšanās vai operācijas, var rezultēt ar ievērojamiem rēķiniem.
 • Automobiļa Labojumi: Bojājumi, negadījumi vai regulāras apkopes problēmas var rezultēt dārgiem remontiem vai aizstājējiem būtiskās transportlīdzekļiem.
 • Mājas Labojumi: Negaidītas bojājuma, piemēram, noplūdes jumts vai pārplīsuši cauruļvadi, var izraisīt dārgus remontus īpašuma īpašniekiem vai nomniekiem.
 • Darba Zaudējumi: Negaidīta bezdarba iespēja var traucēt finanses, prasot līdzekļus būtiskām dzīvošanas izmaksām, līdz tiek nodrošināta jauna ienākumu avots.
 • Juridiskās Izdevumi: Neparedzētas juridiskās lietas, piemēram, šķiršanās, tiesvedība vai strīdi, var prasīt dārgu juridisku pārstāvību vai vienošanās.

Finansiāla spilvena ir būtiska ikvienam, nodrošinot drošības tīklu negaidītiem izdevumiem vai ārkārtas situācijām, neatkarīgi no ienākuma vai finansiālā stāvokļa.

Ārkārtas fonds uzkrājumi: Izskaidrotie mīti un pamatfakti, ko Tev patiešām ir jāzina

ADVERTISEMENT

Mīts #2: Jūsu Nepieciešamības Gadījumos Fonds Vajadzētu Pārklāt Tikai Trīs Mēnešu Izdevumus

Kaut arī trīsmēnešu likums nepieciešamības gadījumos ir vispārīgs, tas var būt pietiekams tikai dažiem. 

Darba stabilitāte, veselības aprūpes vajadzības un potenciālas augstas izmaksas nepieciešamības gadījumi var ietekmēt tā pietiekamību. 

Darba zaudēšana vai lielas medicīniskas nepieciešamības gadījumi var prasīt lielāku finansiālu rezervi, kas mudinātu indivīdus pielāgot savas nepieciešamības gadījumos fonda lielumu.

Faktori, kas jāņem vērā, nosakot piemērotu dienas naudas rezerves lielumu

Lai noteiktu piemērotu dienas naudas rezerves lielumu, jāņem vērā dažādi faktori, lai nodrošinātu, ka tas pietiekami sedz negaidītas izmaksas.

Šeit ir pieci galvenie faktori, kas jāņem vērā:

 • Mēneša izdevumi: Noteikiet savus mēneša izdevumus, lai novērtētu, cik daudz mēnešus jāsedz jūsu dienas naudas rezervei.
 • Darba stabilitāte: Novērtējiet savas ienākumu stabilitāti un iespēju zaudēt darbu vai saņemt samazinātu darba stundu skaitu.
 • Veselības apdrošināšanas pārklājums: Ņemiet vērā savas veselības apdrošināšanas pārklājumu un iespējamās pašaizliedzīgās izmaksas medicīnisko ārkārtas gadījumu gadījumā.
 • Atkarīgie un atbildības: Ņemiet vērā visus atkarīgos vai finanšu atbildības, kas var palielināt jūsu dienas naudas rezerves vajadzības.
 • Izmaksu raksturs: Novērtējiet kopējās ārkārtas izmaksas iespējamo izmaksu apjomu, piemēram, medicīniskās rēķinus, automobiļu remontus vai mājas uzturēšanu.

Reālās Dzīves Situācijas, Kurās Lielākam Ārkārtas Fonddiņam Būtu Lietderīgs

Spēcīgam ārkārtas fonddiņam var būt nenovērtējama nozīme, saskaroties ar negaidītām grūtībām.

Šeit ir pieci reālās dzīves scenāriji, kur lielākam ārkārtas fonddiņam būtu īpaši lietderīga:

 • Ilgstošas bezdarbības periods: Lielākais ārkārtas fonddiņš nodrošina būtisku finansiālu atbalstu ilgstošu darba meklēšanas vai atlaišanas laikā.
 • Lielas medicīniskas izmaksas: Apmaksājot augstās medicīniskās rēķinus vai negaidītas veselības krīzes, nenosūcot ietaupījumus vai neuzkrājot parādus.
 • Dārgas mājas labošanas: Risinot negaidītas bojājumu vai uzturēšanas problēmas, piemēram, lēkājošu jumtu vai katlu bojājumu.
 • Neplānotas automašīnas labošanas: Risinot būtiskas automašīnas remontu vai nomainīšanu ārkārtas transportam.
 • Ģimenes ārkārtas gadījumi: Palīdzot mīļajiem laikā, kad rodas krīze vai negaidītas finansiālas vajadzības.

Ārkārtas fonds uzkrājumi: Izskaidrotie mīti un pamatfakti, ko Tev patiešām ir jāzina

Mīts #3: Jūs nevarat pieskarties savam ārkārtas fondam, ja tas nav īsta ārkārtas situācija

Ārkārtas fondi piedāvā elastību, nodrošinot finansiālu drošības tīklu negaidītiem izdevumiem, piemēram, medicīnas rēķiniem, automašīnas remontiem vai darbavietas zaudēšanai.

Tie novērš traucējumus ilgtermiņa finansiālajiem mērķiem un palīdz izvairīties no augstas procentu likmes parādiem.

Atšķirība starp īstām ārkārtas situācijām un negaidītiem izdevumiem

Ļoti svarīga ir īstu ārkārtas situāciju un negaidītu izdevumu atšķirība efektīvai ārkārtas fondu pārvaldībai.

Šeit ir galvenie punkti, kas jāņem vērā, atšķirot šos divus:

 • Novērtējiet steidzamību: Noteikiet, vai izdevumi prasa nekavētu uzmanību vai var tikt atlikti.
 • Ietekme uz pamata vajadzībām: Novērtējiet, vai izdevums apdraud būtiskās vajadzības, piemēram, pārtikas, patvēruma vai veselības aprūpes.
 • Neiejaukšanās neprognozējamība: Ņemiet vērā, vai izdevums bija neparedzams un ārpus ierastajiem budžetā paredzētajiem izdevumiem.
 • Neiekļaušanas seku analīze: Ņemiet vērā izmaksu atrisināšanas atlikšanas sekas, ieskaitot iespējamās finansiālās vai personiskās ietekmes.
 • Proaktīvas plānošanas nozīme: Daudzumiet īstās ārkārtas situācijas un plānojiet, lai nodrošinātu ārkārtas fonda pietiekamību.

Stratēģijas ārkārtas rezerves atjaunošanai pēc tās izmantošanas

Ārkārtas rezerves atjaunošana pēc tās izmantošanas ir būtiska finansiālās stabilitātes saglabāšanai. Šeit ir piecas efektīvas stratēģijas jūsu ārkārtas rezerves atjaunošanai:

 • Budžeta pielāgošana: Noņemiet liekas izmaksas un novirziet ietaupījumus ārkārtas rezerves atjaunošanai.
 • Papildu ienākumi: Pieņemiet papildu nepilna laika darbu vai brīvpusdienu pasākumus, lai ģenerētu papildu ienākumus, kas paredzēti īpaši atjaunošanai.
 • Automatizēti ietaupījumi: Automatizējiet pārvedumus no savas ienākumu vai norēķinu konta, lai paātrinātu jūsu ārkārtas rezerves atjaunošanu laika gaitā.
 • Negotikšanas pārvaldība: Novirziet negaidītos finanšu peļņas pjedestālus, piemēram, nodokļu atgriešanas vai premiju maksājumus, ārkārtas rezerves atjaunošanai.
 • Pieaugums pakāpeniski: Pakāpeniski palieliniet ārkārtas rezerves iemaksas, uzlabojot finanses, novirzot papildu līdzekļus atjaunošanai.

Mīts #4: Emerģences fondiem ieguldīt ir gudrs solis

Investēt emergences fondos nes risks sakarā ar tirgus svārstīgumu un iespējamām zaudējumiem, kad nepieciešama tūlītēja pieeja līdz līdzekļiem. 

Tāpēc ir būtiski pievērst prioritāti likvīdām kontām emergences fondiem, lai nodrošinātu ātru pieeju krīzes laikā.

Alternatīvas stratēģijas, kā maksimāli palielināt atgriezenisko saiti uz jūsu ārkārtas rezervfondu

Kamēr likviditāte ir būtiska ārkārtas fondiem, izpētot alternatīvas stratēģijas, var palielināt atdeves. Šeit ir četras iespējas:

 • Augstas ienākumus nodrošinošie ietaupījumu konti: Izvēlieties augstākus procentu likmes labākiem atdeves.
 • Noguldījumu apdrošināšanas sertifikāts: Ieguldiet sava fonda daļu CD, lai iegūtu augstāku atdeves ar kādu likviditāti.
 • Naudas tirgus konti: Ņemiet vērā kontus ar konkurences cenu un vieglu piekļuvi.
 • Pakāpenisks pieaugums: Sadaliet savu fondu vairākos kontos ar dažādu likviditāti un atdeves līmeņiem līdzsvara attīstībai.

Ārkārtas fonds uzkrājumi: Izskaidrotie mīti un pamatfakti, ko Tev patiešām ir jāzina

Mīts #5: Ārkārtas fondi paredzēti tikai negaidītiem finansiāliem ārkārtējiem gadījumiem

Ārkārtas fondi piedāvā elastīgumu kā drošības tīkls ārkārtas situācijām, piemēram, medicīniskajiem rēķiniem vai darba zaudēšanai.

Tie nodrošina elastību, ļaujot individuāliem cilvēkiem risināt steidzamas vajadzības, nesakropļojot ilgtermiņa mērķus.

Pietiekami liela ārkārtas fonda uzturēšana ir būtiska, lai varētu stabili pārvarēt neprognozējamas situācijas.

Piemēri, kuros ietaupījumi ir neatņemams gadījumu risinājums

Kamēr finanšu steidzamos gadījumus bieži vien parasti iedomājamies, arī nebūtiski steidzami gadījumi var traucēt ikdienu.

Šeit ir pieci piemēri, kuros ir vajadzīgi ietaupījumi:

 • Veselības steidzamos gadījumus: Negaidītas medicīniskas apstākļu vai negadījumu sekas var prasīt nekavējoties medicīnisko uzmanību vai speciālu ārstēšanu.
 • Mājas katastrofas: Dabas katastrofas, piemēram, plūdi vai ugunsgrēki, var bojāt īpašumus, prasot remontus vai īslaicīgu dzīvesvietu.
 • Transportsabrukumi: Negaidīti salūzumi vai negadījumi var prasīt neatliekamos remontus vai alternatīvu transportu.
 • Ģimenes krīzes: Negaidīgas ģimenes steidzamības, piemēram, slimības vai pēkšņa pārvietošana, var prasīt nekavējoties finansiālu palīdzību.
 • Juridiskie jautājumi: Negaidīti juridiski jautājumi, piemēram, strīdi vai negaidītas izmaksas, var rasties, prasot nekavējoties finansiālas resursus.

Labākie bankas ietaupījumu konti

Kad izvēlaties ietaupījumu kontu, pareizas bankas izvēle ir būtiska, lai sasniegtu savus finanšu mērķus. Šeit ir dažas top izvēles, ko ņemt vērā:

 • Ally Bank: Konkurētspējīgi likmes, nav mēneša maksas, ērtums tiešsaistes platformā, izcilas klientu apkalpošanas.
 • Marcus by Goldman Sachs: Nav minimālā depozīta vai maksas, konkurētspējīgas likmes, viegla piekļuve tiešsaistes fondiem.
 • Capital One: Dažādas ietaupījumu kontu izvēles, konkurētspējīgas likmes, ērta tiešsaistes banka un bez mēneša maksas.
 • Discover Bank: Augstas procentu likmes ietaupījumu konti, nav maksas, nav minimālā līdzsvēruma prasības, konkurētspējīgas likmes.
 • CIT Bank: Ietaupījumu iespēju klāsts, ieskaitot augstas procentu likmes, konkurētspējīgas likmes, elastīgi termiņi un nav mēneša maksas.
 • SoFi: Augstas procentu likmes ietaupījumu konti, konkurētspējīgas likmes, nav maksas un papildu priekšrocības, piemēram, karjeras coaching un finanšu plānošanas pakalpojumi.

Kopsummējums

Apzinoties patiesību aiz ārkārtas finanšu rezervju ietaupījumiem, ir būtiski finanšu drošībai. 

Indivīdi var droši pārvarēt prognozējamus situāciijas, izklīdot mītus un prioritizējot likviditāti un plānošanu.

Lieliski ir veidot un uzturēt pietiekami lielas ārkārtas finanšu rezerves, lai pārdzīvotu finanšu vētras un panāktu stabilitāti.

Lasīt citā valodā